Веб-сторінки ліквідованих РДА

НА СУМЩИНІ РЕАЛІЗОВАНО В МИНУЛОМУ РОЦІ 26 ПОТУЖНИХ ПРОЄКТІВ З ВІДНОВЛЕННЯ

Заступник начальника Сумської обласної військової адміністрації Марія ЗОНОВА підбила підсумки робочої групи «Прозорість і підзвітність»

«Предметом нашого дослідження у 2023 році були 60 проєктів, які фінансувались за рахунок коштів державного бюджету і співфінансувались з місцевих бюджетів. Загальна вартість цих проєктів становила близько 2 мільярдів гривень, – повідомила Марія Зонова. – І наше з вами завдання було – якомога прозоріше відслідковувати виконання робіт, відпрацювати з підрядними організаціями і з проведеними процедурами закупівель».

Зокрема, результатами робочої групи в минулому році стали відкриті кримінальні провадження та зупинки тендерних процедур, зокрема, щодо об’єкту так званої перемички від КППВ в місті Суми та проєктів у галузі водопостачання тощо.

«Станом на початку року маємо фактичне освоєння коштів в розмірі майже 400 млн грн і 26 проєктів, реалізованих за державний та місцевий кошт. Я вважаю, що це досить гарний результат, адже ми мали ряд об’єктивних і суб’єктивних причин, які не дозволили нам в повному обсязі освоїти кошти, – керівник робочої групи «Прозорість і підзвітність». Зокрема, по-перше, кошти надійшли з державного бюджету досить таки пізно. Початок надходжень був серпень, а основна сума надійшла у вересні – жовтні. Тобто ми з врахуванням норм законодавства, у максимально стислі терміни виконували всі види робіт».

Крім того, за словами Марії Зонової, розпорядниками коштів на реалізацію цих проєктів є територіальні громади, і їх інституційна спроможність має бути підтверджена саме своєчасним і якісним виконанням робіт та можливістю освоїти ці кошти. Нажаль, не всі громади впорались із цим завданням, хоча Сумська ОВА їм всіляко допомагала

«Розуміючи цю ситуацію, держава пішла назустріч Сумщині і дозволила нам виконання робіт фактично по більшості проєктів і продовжила фінансування цих робіт. По решті об’єктів ми чекаємо підтвердження з Мінінфраструктури щодо передачі фінансування. Тобто підтримка від держави у нас є, ми продовжимо реалізовувати решту проєктів у цьому році. І цьогоріч «Прозорість і підзвітність» супроводжує всі наші процеси, як і в минулому році», – говорила спікерка.

Заступниця начальника Сумської ОВА повідомила і про новації в роботі «Прозорості і підзвітності» у поточному році: «Треба відзначити, що предметом дослідження стають не лише кошти державного бюджету, а й кошти місцевого бюджету. Адже рік непростий, а значить ще більш пильно необхідно ставитись до витрат, як державного, так і місцевих бюджетів. Тож ми даватимемо рекомендації щодо доцільності або недоцільності проведення певних закупівель або їх коригування, а також аналізувати рівень цін у тендерних закупівлях, підрядні організації щодо спроможності виконання цих робіт. Тобто займатимемося всім тим, що і в 2023 році, але вже і на рівні громад».