Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПЕРЕЛІК БЕЗКОШТОВНИХ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ І ВЕТЕРАНІВ РОЗШИРЕНО

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо розширення комплексної стоматологічної допомоги у разі зубопротезування в рамках реалізації пілотного проєкту зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Відповідні зміни внесено до постанови КМУ від 27 лютого 2024 рок №212

Пацієнтам безкоштовно надаються такі планові стоматологічні послуги: просте та складне видалення зуба, відновлення зуба з або без використання анестезії та з або без лікування каналів, а також відновлення зуба з пломбуванням каналів з використанням анестезії.

Отримати ці послуги можуть ветерани війни та особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, а також військовослужбовці, які виконують бойові завдання, але ще не отримали статусу учасника бойових дій, що підтверджується формою 6 ЗСУ.

«Це рішення є результатом спільної роботи уряду, Міністерства охорони здоровʼя, Міністерства у справах ветеранів, Міністерства фінансів та НСЗУ. Розширення стоматологічних послуг для ветеранів та військовослужбовців — це необхідний та важливий крок для надання якісної, доступної, безоплатної медичної допомоги. МОЗ продовжує працювати за напрямом впровадження доктрини політики героїв, яка спрямована на забезпечення актуальних потреб наших захисників та захисниць», – прокоментував Сергій ДУБРОВ, перший заступник міністра охорони здоровʼя України.

Гранична вартість наданих медичних послуг, згідно з постановою уряду, не може перевищувати 24 952 гривні на одного пацієнта. Розпорядником коштів є Національна служба здоров’я України.

За результатами дослідження, проведеним Українським ветеранським фондом у січні 2024 року, було зафіксовано, що майже 50% ветеранів першочергово потребують послуг зі стоматологічної допомоги.

Найближчим часом Національна служба здоров’я України розмістить на офіційному сайті оголошення щодо прийому пропозицій від медичних закладів, які бажають долучитися до реалізації проєкту. Стати учасниками програми можуть заклади охорони здоров’я будь-якої форми власності.