Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН, ЯКИЙ ДОЗВОЛЯЄ МІСЦЕВИМ РАДАМ ФІНАНСУВАТИ СИЛИ ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Парламент ухвалив законопроєкт №9559-д, який вносить зміни до законів “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про запобігання корупції” для розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо надання фінансової та матеріальної підтримки сектору безпеки і оборони в період дії воєнного або надзвичайного станів

Ним врегульоване питання всебічної підтримки Збройних Сил з боку громад, окрім крім закупівлі зброї та боєприпасів, а також вилучено всі неузгодженості в законодавстві щодо голів громад, що стали начальниками військових адміністрацій населених пунктів.

Водночас, як повідомив народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій БЕЗГІН, фінальна редакція “зусиллями” окремих міських голів та окремої асоціації не містить опцій щодо  дистанційних засідань для органів місцевого самоврядування. 

“Далі це не справа парламенту, а справа винятково внутрішньої дискусії самих очільників органів місцевого самоврядування”, – наголосив він.

Ухвалений закон передбачає надання повноважень виконавчим органам сільських, селищних, міських рад щодо будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд.

Згідно із документом, місцеві органи влади можуть затверджувати місцеві бюджети та вносити до них зміни, затверджувати програми соціально-економічного та культурного розвитку, цільові програми з інших питань місцевого самоврядування, передачу коштів у вигляді міжбюджетних трансфертів до відповідних місцевих бюджетів у разі тимчасової окупації територіальної громади та не створення військової адміністрації.

Закон також передбачає можливість призначення сільського, селищного, міського голови на посаду начальника відповідної військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) без звільнення із займаної посади. 

Окрім цього він дає можливість державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати або в разі простою чи зупинення дії трудового договору, бути призначеними на посади в інших органах державної влади та органах місцевого самоврядування, військових адміністраціях, юридичних особах публічного права.

Закон також розширює організаційні спроможності керівництва обласним, районним радам в умовах воєнного стану при вакантній посаді голови цієї ради.

За матеріалами: https://www.congress.gov.ua/verkhovna-rada-ukhvalyla-zakon-iakyy-dozvoliaie-mistsevym-radam-finansuvaty-syly-oborony-ukrainy/