Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР: УКРАЇНА ПРОДОВЖУЄ ПОСЛІДОВНИЙ КУРС НА СТВОРЕННЯ БЕЗБАР’ЄРНОГО СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ ВСІХ ГРОМАДЯН

За останні кілька років Україна суттєво просунулася в питаннях формування політик, які стосуються безбар’єрності та інклюзивності. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис ШМИГАЛЬ під час наради з питань безбар'єрності за участі Першої леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ

«Україна продовжує послідовний курс на створення безбар’єрного середовища для всіх громадян. Це відповідає нашому європейському курсу та нашим цінностям», — наголосив Прем’єр-міністр і додав, що ця тема постійно в центрі уваги Уряду та всіх міністерств.

Під час наради були презентовані результати опитування, яке провів Центр соціальних досліджень та поведінкової економіки за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Експертної Ради з комунікацій безбарʼєрності. Згідно з даними, 83% опитаних українців вважають безбар'єрність новою цінністю для суспільства. 34% опитаних переконані, що в подоланні бар’єрів у різних сферах слід зосередити увагу на зміні поведінки людей у суспільстві, 32% — на створенні адаптованого середовища та 22 % — на забезпеченні доступності освіти й роботи.

«Безбарʼєрність – це нова цінність для нашого суспільства. 83% респондентів назвали її такою. Це дуже великий відсоток, велика свідомість. Нарешті. Якщо так багато людей усвідомлює, безбарʼєрність як цінність – ми на правильному шляху як суспільство», — відзначила Перша леді Олена ЗЕЛЕНСЬКА.

За словами Дениса ШМИГАЛЯ, вже багато зроблено для створення безбар’єрного середовища в нашій державі. Так, зокрема, оновлено будівельні норми, які вже застосовуються під час реалізації проектів відновлення, затверджено план заходів щодо реформування медико-соціальної експертизи, запроваджується Міжнародна класифікація функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я.

Крім того, в Україні впроваджуються сучасні стандарти доступності в цифрових послугах, компенсації бізнесу за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю, діють послуги з навчання та перекваліфікації. Ветеранський бізнес має більше можливостей для свого розвитку. Йде робота над комплексною системою реабілітації для різних груп населення. Глава Уряду відзначив й прогрес у реформі військово-лікарських комісій.

Змінюються також підходи до облаштування укриттів, аби вони були доступні для всіх.

«Безбар’єрність — це доступність усіх послуг, усіх можливостей для кожної людини, у кожному куточку нашої країни», — підкреслив Денис ШМИГАЛЬ.

Він наголосив на важливості продовжувати активну роботу у формуванні політик, реалізації нових проектів та доступної комунікації про них. На думку Прем’єр-міністра, потрібно працювати з регіонами й місцевою владою та говорити з людьми про безбар’єрність зрозумілою мовою.

За матеріалами: https://www.kmu.gov.ua/news/premier-ministr-ukraina-prodovzhuie-poslidovnyi-kurs-na-stvorennia-bezbariernoho-seredovyshcha-dlia-vsikh-hromadian