Веб-сторінки ліквідованих РДА

НА СУМЩИНІ СЬОГОДНІ ВИКОНАЛИ ОДИН ІЗ ЗАПОВІТІВ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

У 155 річницю перепоховання Тараса Шевченка громада Сумщини вшанувала пам'ять Кобзаря

Біля його монумента за традицією представники влади, духовенства, творча інтелігенція та молодь цитували невмирущі слова українського поета. Діти читали вірші Тараса Шевченка українською, англійською, німецькою мовами.

За словами присутнього на заходах керівника апарату облдержадміністрації Дмитра Живицького, не з книжок він вперше дізнався про долю і творчість Кобзаря, наскрізь символічну і пророчу. Його знайомство з українським генієм відбулося ще в ранньому дитинстві, де у хаті бабусі поруч з образами висів вишитий портрет Шевченка.

«Сьогодні ми віддаємо шану Великому синові українського народу, адже для кожного з нас Тарас Шевченко – свій, рідний. Він є взірцем і моральним авторитетом, на якого ми рівняємося і завжди звіряємо свої дії з його словом», – звернувся до присутніх посадовець.

Дмитро Живицький переконаний, що 155 років тому перепоховання Тараса Шевченка символізувало єднання української нації, відродження самосвідомості та патріотичного духу.

«Українці виконали заповіт Шевченка і повернули його прах на рідну землю. Сьогодні ми продовжуємо виконувати його волю, як він просив: «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій не забудьте пом’янути...». Але для того, щоб ми дійсно жили у вільній оновленій країні, нам всім необхідно багато працювати, наші воїни саме заради цього героїчно протистоять ворогу на Сході», – акцентував Дмитро Живицький.

Після мітингу заходи, приурочені до річниці перепоховання Тараса Шевченка, продовжилися в обласній філармонії.