Веб-сторінки ліквідованих РДА

28 ЛИПНЯ –ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

У 2023 році Україна вдруге відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України

28 липня працівники Роменської районної державної адміністрації-районної військової адміністрації з нагоди відзначення Дня Української Державності поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку та вшанували пам’ять українських воїнів та цивільних осіб, які загинули внаслідок агресії російської федерації.

У 2023 році День Державності відзначається 28 липня. Але вже наступного року відзначатиметься 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. За відповідний законопроєкт, внесений Президентом, Верховна Рада проголосувала  14 липня.

В основі концепції державних заходів до цієї дати – тяглість і спадкоємність державотворчих традицій України від Русі до сьогодення.

У громадах Роменського району з нагоди Дня Української Державності також проведено лаконічні церемонії ушанування видатних українців, діячів українського державотворення, борців за незалежність України, українських воїнів та цивільних осіб, загиблих внаслідок агресивної війни, яку російська федерація розв’язала і веде проти України та Українського народу.