Веб-сторінки ліквідованих РДА

У РОМЕНСЬКОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ ВІДЗНАЧИЛИ 210-У РІЧНИЦЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА

До 210-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря, пророка національного відродження України, геніального поета Тараса Григоровича Шевченка у Роменському краєзнавчому музеї відбувся просвітницько-виховний захід за участю учнів Роменського коледжу КНЕУ та представників Роменської районної державної адміністрації

Під час заходу модератори розповіли про життєвий та творчий шлях митця, життя якого є прикладом нелегкої дороги служіння рідному народові.

До уваги присутніх була розгорнута виставка, присвячена перебуванню Великого митця на Роменщині, відкриттю у 1918 році у м.Ромни пам’ятника Кобзареві. Автор пам’ятника – відомий український скульптор і культурний діяч Іван Петрович Кавалерідзе, що зробив його одним з найпершим відомим у монументальній Шевченкіані.

Ведучі не залишили поза увагою літературну і живописну сторінки життя Кобзаря. Уся творчість Тараса Шевченка пронизана гарячою любов’ю до рідного краю. Шевченко став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя.

На виставці були представлені: портрет-мозаїка Тараса Шевченка з міні фото героїв Революції Гідності «Борітеся – поборете! Хай вам Бог помагає!», унікальний експонат – музичний інструмент торбан, якого торкалася рука і слухала мелодію душа Шевченка, та вишитий рушник школи залізничників (нині ЗОШ № 11). Учні мали можливість торкнутися сторінок газет, яким понад 100 років.

Прозвучали історичні факти про видатного Чернігівського майстра Олександра Шльончика, який реставрував Шевченківський торбан.

Учні декламували вірші Великого поета. Зворушливо було прослухати твори в онлайн виконанні наших захисників ЗСУ.

Головний спеціаліст відділу з питань освіти, культури, молоді, спорту, охорони здоров’я та комунікацій з громадськістю Роменської районної державної адміністрації Лариса ГАМАН привітала присутніх з Шевченківськими днями та зачитала вірш молодого Роменського поета Олександра Рубця «У нас в Ромнах стоїть Тарас…».

«Початок весни для шанувальників спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому. Роменці по праву пишаються культурним та мистецьким надбанням, яке залишив Тарас Григорович», – наголосила посадовець.