Веб-сторінки ліквідованих РДА

НА РОМЕНЩИНІ ЗАФІКСОВАНО ПЕРЕВИЩЕННЯ ЕПІДПОРОГУ ЩОДО ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ГРВІ

За повідомленням обласного управління охорони здоров’я станом на 01.02.2024 у Роменському районі перевищення епідемічного порогового рівня становить 8,3%

На п'ятому тижні 2024 року (з 26.01.2024 по 01.02.2024) загальний рівень захворюваності на грип та інші ГРВІ по Роменському району зріс до 679,7 на 100 тисяч населення (при допустимому епідпорозі 624,2), що перевищує на 8,9 % середнього рівня. Всього захворіло за тиждень 727 осіб, що більше попереднього тижня на 88 випадки.

Найбільша інтенсивність епідпроцесу ГРВІ спостерігалась у Роменській громаді – 882,7, Коровинській – 853,8, Хмелівській – 736,2 та Вільшанській – 663,6 на 100 тис. населення.

Найбільші показники захворюваності на грип та ГРВІ спостерігались серед організованих дітей, що відвідують дитячі дошкільні та загальноосвітні заклади. Протягом поточного тижня кількість хворих серед дітей шкільного віку збільшилась з 215 до 277 осіб, або на 22,4 %. Найвищі показники спостерігалися в Роменській 42,6% , Андріяшівській – 47,6 % та Хмелівській - 35,1%  громадах.

Протягом звітного тижня було госпіталізовано 23 пацієнта з ознаками ГРВІ та 3 особи з COVID-19; зареєстровано 1 випадок смерті серед хворих з COVID-19 з Роменської міської територіальної громади.

З метою протидії розповсюдженню грипу та COVID-19 на цих територіях впроваджуються заходи, передбачені Комплексним планом боротьби з епідемією.

Щоб захиститися від тяжких наслідків захворювання на грип і ГРВІ та уповільнити поширення коронавірусу SARS-CoV-2:

- вакцинуйтеся;

- тримайтеся на відстані щонайменше 1,5 м від інших людей, навіть якщо в них немає ознак захворювання;

- носіть добре прилеглу маску за неможливості дотримання фізичної дистанції та в приміщеннях, що погано вентилюються;

- уникайте закритого простору, регулярно провітрюйте приміщення, де перебуваєте;

- регулярно мийте руки з милом чи обробляйте їх спиртовмісним антисептиком;

- під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;

- якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати).

 

За повідомленням відділу з питань освіти, культури, молоді,

спорту, охорони здоров’я та комунікації з громадськістю

 Роменської районної державної адміністрації