Веб-сторінки ліквідованих РДА

НА РОМЕНЩИНІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРОГРАМИ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Про це йшлося під час оперативної наради, яку провів голова Роменської районної державної адміністрації – начальник районної військової адміністрації Денис ВАЩЕНКО

«Програма реімбурсації «Доступні ліки» дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків», – наголосив Денис ВАЩЕНКО.

Урядова програма «Доступні ліки» розпочалася у квітні 2017 року. З того часу програма постійно розширюється новими препаратами, і станом на квітень 2024 року вона вже відшкодовує (безоплатно або з доплатою) вартість препаратів для лікування пацієнтів з різними захворюваннями, такими як серцево-судинні захворювання, хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів, різновиди цукрового діабету, хвороба Паркінсона, розлади поведінки і психіки, епілепсія та інші.

За словами начальника відділу з питань освіти, культури, молоді, спорту, охорони здоров’я та комунікацій з громадськістю Роменської районної державної адміністрації Раїси ФЕДЬКО, пацієнт може отримати ліки та медичні вироби за е-рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий, чи місця проживання пацієнта.

«Роменщина долучилась також до проєкту «Укрпошта. Аптека» з продажу ліків. Наразі можна замовляти безрецептурні препарати, а також медикаменти за програмою «Доступні ліки». Це дозволяє нашим мешканцям зекономити свої кошти, – зазначив голова Роменської районної державної адміністрації – начальник районної військової адміністрації Денис ВАЩЕНКО.

Відповідно до проекту «Укрпошта. Аптека» медикаменти відпускаються з аптечного закладу компанії та доставляються споживачам до найближчого відділення Укрпошти. Доставка ліків безкоштовна, а націнка з початку проєкту – мінімальна, нижче регульованої державою.

Проєкт «Укрпошта. Аптека» реалізується за сприяння Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Щоб придбати лікарські засоби, треба зателефонувати до контакт-центру за номером 0 800 300 545 та слідувати підказкам у голосовому меню для зв’язку з фахівцем. Сформоване замовлення буде надіслано клієнту до найближчого відділення за послугою «Укрпошта Експрес». Щойно посилка буде готова до видачі, замовник отримає SMS-повідомлення. Щоб перевірити, чи правильно укомплектовано замовлення, можна оглянути посилку при врученні.