Веб-сторінки ліквідованих РДА

ОФІЦЕР БЕЗПЕКИ У ШКОЛІ: СТВОРЕННЯ БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Найголовнішими пріоритетними завданнями в галузі освіти на сьогодні є створення безпечного, комфортного середовища для учасників освітнього процесу й поліпшення якості освітньої діяльності закладів освіти. Для того, щоб захистити дітей у закладах освіти в умовах повномасштабної війни зроблено вже багато. І ця робота постійно продовжується.

З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та забезпечення порядку і безпеки учнів, працівників школи та батьків у межах проєкту «Офіцери служби освітньої безпеки», що реалізується за ініціативи керівництва держави за участі Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції, запроваджено охорону закладів загальної середньої освіти працівником поліції, як експериментальну модель співпраці навчальних закладів і поліції.

Проєкт розрахований на 2024-2025 роки та впроваджується з метою забезпечення рівних, належних і безпечних умов здобуття освіти, організації безпечного освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти відповідно до Концепції безпеки закладів освіти, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2023 року Порядку раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклади освіти.

До повноважень офіцерів служби освітньої безпеки входить: запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, організація пропускного режиму, взаємодія з учасниками освітнього процесу, комунікація з екстреними службами, особисте реагування на правопорушення та у разі необхідності виклик поліції. При цьому один із найважливіших моментів у його роботі — це спілкування з дітьми та проведення заходів із запобігання правопорушенням.

У проєкті беруть участь 63 школи Сумської області, зокрема 8 шкіл Роменського району: Вільшанський ліцей Вільшанської сільської ради, Коровинський заклад ЗСО І-ІІІ ст. Коровинської сільської ради, Липоводолинський ліцей Липоводолинської селищної ради, Недригайлівський ліцей Недригайлівської селищної ради, Роменський ліцей №1 ім. П.І.Калнишевського Роменської міської ради, Роменський ліцей №2 ім. акад. А.Ф.Йоффе Роменської міської ради, Роменська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №7 Роменської міської ради, Роменська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №11 Роменської міської ради.

З 29.01.2024 офіцери безпеки приступили до виконання своїх посадових обов’язків.

До кінця року кількість шкіл, де можуть з'явитися офіцери служби освітньої безпеки ініціатори проєкту планують збільшити.