Веб-сторінки ліквідованих РДА

РОЗГЛЯНУТО ПИТАННЯ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ ДІТЕЙ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ

28 лютого відбулася нарада при першому заступнику голови Роменської районної державної адміністрації – начальнику районної військової адміністрації Валентині НАЗАРЕНКО

У ході наради розглянуто питання про оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій.

Начальник управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Михайло ЛОМКО повідомив, що у 2023 році 2982 дітей району відносилось до пільгових категорії, які мали право на забезпечення путівками.

Усього по обласній цільовій соціальній програмі оздоровлення та відпочинку дітей на 2023 рік оздоровилось та відпочило 94 дитини.

За програмами міжнародних донорів: 1 дитина у США (м. Ромни) та 4 дитини у Німеччині (м. Ромни). Громадська організація «Мереживо» здійснила перевезення та оздоровлення і відпочинок до Словаччини, вихованців дитячого будинку сімейного типу та прийомної сім’ї – 15 чоловік ( 2 дорослих і 13 дітей).

За інформацією наданою територіальними громадами району у 2024 році 2159 дітей району відносяться до пільгових категорій, які мають право на забезпечення путівками, а саме:

-      діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування - 87;

-      діти зі складними життєвими обставинами - 151;

-      діти учасників бойових дій - 306;

-      діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) захищаючи Україну - 37;

-      діти з інвалідністю, здатними до самообслуговування - 78;

-      діти із багатодітних сімей - 267;

-      діти ВПО - 357;

-      рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному будинку - 9;

-      діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - 10;

-      діти з малозабезпечених сімей - 176;

-      діти, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи - 47;

-      діти – учасники дитячих творчих колективів та спортивних команд - 126;

-      талановиті та обдаровані діти - 130;

-      діти, які перебувають на диспансерному обліку - 94;

-      діти, батьки яких є працівниками агропромислового комплексу – 284.

Територіальними громадами району здійснюється організація направлення дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, на оздоровлення та відпочинок до дитячого оздоровчого табору державного підприємства «Міжнародний дитячий центр «Артек» (Закарпатська область, Хустський район, с. Березники та м. Київ, Пуща-Водиця). Отримати послугу оздоровлення та відпочинку мають право діти віком від 7 до 18 років.

Відповідно до Обласної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2024 рік, затвердженої розпорядженням голови Сумської ОДА – начальника ОВА від 26.12.2023 № 748-ОД, з лютого по листопад 2024 року територіальними громадами проводиться прийом документів від батьків (осіб, які їх замінюють) до закладів оздоровлення та відпочинку вищої категорії, які розміщені на сайті ІОЦ МСПУ в розділі Є-оздоровлення для забезпечення безоплатними путівками на оздоровлення та відпочинок дітей віком від 7 до 18 років.

Відповідно до Обласної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2024 рік департаментом з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації було надано розподіл путівок для забезпечення безоплатними путівками на оздоровлення та відпочинок дітей віком від 7 до 18 років по Роменському району, а саме:

-  Андріяшівська сільська рада – 3;

-  Хмелівська сільська рада – 5;

-  Недригайлівська селищна рада – 8;

-  Вільшанська сільська рада -1;

-  Коровинська сільська рада – 2;

-  Липоводолинська селищна рада -4;

-  Синівська сільська рада – 3;

-  Роменська міська рада – 85.

До таборів дітей відвозять та забирають самостійно батьки або особи, які їх замінюють за власні кошти.

За результатами розгляду даного питання управлінню соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації надано доручення, у межах повноважень, забезпечити контроль за направленням дітей пільгових категорій на оздоровлення та відпочинок у 2024 році, а також рекомендовано головам сільських, селищних рад:

- провести роботу з батьками дітей пільгових категорій щодо визначення бажаючих направити їх на оздоровлення та відпочинок у 2024 році;

- забезпечити ведення обліку, згідно поданих заяв, дітей пільгових категорій, які мають бажання бути направленими на оздоровлення та відпочинок у 2024 році;

- здійснювати належне оформлення та подання заяв та потрібних пакетів документів до Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації для направлення дітей пільгових категорій на оздоровлення та відпочинок у 2024 році;

- головам Хмелівської, Коровинської сільських рад та Недригайлівському селищному голові розглянути можливість виділення коштів на довіз дітей пільгових категорій до закладів оздоровлення та відпочинку та в зворотному напрямку.

 За інформацією управління соціального захисту населення

 Роменської районної державної адміністрації