Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЗАВЕРШЕНО ПІДГОТОВКУ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ГОСПОДАРСТВ ДО ОЗП

15 грудня 2020 року завершено підготовку об'єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період (далі – ОЗП) 2020/2021 років. Держенергонагляд, зі свого боку, здійснював комплекс заходів щодо державного нагляду (контролю) за підготовкою об'єктів електроенергетики до роботи в ОЗП

Це передбачено Положенням про порядок оцінки готовності об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період (далі – Положення) та листом Міністерства енергетики України від 03.08.2020 року № 26/1.1-4.2-17873 «Про забезпечення успішного проходження осінньо-зимового періоду 2020/2021 років».

Так, станом на 18 грудня, за підсумками проведеної роботи, відомством здійснено моніторинг об’єктів електричних мереж 29 операторів системи розподілу (ОСР) щодо стану їх готовності до роботи в ОЗП.

За результатами заходів представниками Держенергонагляду виявлено 4 851 порушення вимог нормативних документів у галузі електроенергетики та надано ОСР 29 рекомендаційних листів. Підписано Акти готовності об’єктів електричних мереж 8 ОСР без зауважень та 20 ОСР із зауваженнями.

Крім того, в ході здійснення аналогічних заходів інспекцією підписано 181 Акт готовності об’єктів електричних мереж виробникам електричної енергії з використанням альтернативних джерел енергії.

Водночас у період з 17 серпня по 18 грудня представниками Держенергонагляду взято участь у роботі комісій з перевірки готовності до роботи в ОЗП (далі – Комісія) більшості енергопідприємств, серед яких: регіональні енергосистеми ПрАТ «НЕК «Укренерго», ПрАТ «Укргідроенерго», відокремлені підрозділи ДП «НАЕК «Енергоатом», Київська ТЕЦ - 5 та 6 КП «Київтеплоенерго, АТ «Одеська ТЕЦ», АТ «Херсонська ТЕЦ», ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» тощо.

Станом на 15 грудня представників відомства включено до складу Комісій 67 енергетичних підприємств.

За результатами участі у роботі Комісій, Держенергонаглядом надано 59 висновків із 643 зауваженнями щодо готовності енергопідприємств до роботи в ОЗП.

Зі свого боку, на підставі висновків Держенергонагляду, Комісіями:

  • видано 58 Актів готовності енергооб'єктам (відповідно до вимог пункту 4.3 Положення);
  • затримано видачу Актів готовності до усунення зауважень 6 енергооб'єктам  (відповідно до вимог пункту 4.5 Положення);
  • не видано Акти готовності 2 енергооб'єктам (відповідно до вимог пункту 4.6 Положення).  

Крім того, інспекцією було отримано інформацію щодо виконання енергопідприємствами 495 заходів, зазначених у висновках про готовність до роботи в ОЗП. Станом на 18 грудня 18 енергопідприємств виконали заходи (зауваження), зазначені у висновках Держенергонагляду, в повному обсязі. Ще 100 заходів залишаються на контролі Держенергонагляду.

Довідково:

Відповідно до Положення, оцінка готовності об’єктів електроенергетики до роботи в ОЗП проводиться для ТЕС, ГЕС, АЕС (крім ядерної частини), ТЕЦ, теплоцентралей, станцій теплопостачання, котелень, а також для теплових і електричних мереж.