Веб-сторінки ліквідованих РДА

ДЕРЖЕНЕРГОНАГЛЯД ЗДІЙСНЮЄ НАГЛЯД (КОНТРОЛЬ) ЗА ПРОХОДЖЕННЯМ ОПАЛЮВАЛЬНОГО ПЕРІОДУ

З метою забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання і теплоспоживання, Держенергонагляд проводить постійний моніторинг стану проходження опалювального періоду 2020-2021 років (далі – ОП) суб’єктами відносин у сфері теплопостачання. Зокрема, здійснюється моніторинг проблемних питань, що потребують невідкладного вирішення, в тому числі технологічних порушень (аварій, відмов) на енергетичних об’єктах у сфері теплопостачання. Це передбачено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 916-р «Про затвердження плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2020/21 року та його проходження»

Представників Держенергонагляду залучають до розслідування причин і наслідків аварій та відмов на теплових установках і мережах теплогенеруючих, теплотранспортуючих, теплопостачальних й теплосервісних організацій, які призвели до порушення режимів теплопостачання споживачів соціальної сфери.

Так, у період з 04 грудня 2020 року по 04 січня 2021 року в Україні відбулося 455 випадків технологічних порушень, що призвели до зупинки джерел теплової енергії, порушення нормального режиму роботи теплових мереж та спричинили припинення теплопостачання населенню і соціально важливим споживачам. Такі порушення стались у містах: Київ – 282 порушення, Вінниця (47), Торецьк Донецької області (12), Львів (92), Одеса (2), Кременчук Полтавської області (1), Харків (10), Чернівці (8) та Бахмач Чернігівської області (1).

Без опалення залишилось 5 089 житлових будинків, 84 заклади охорони здоров’я, 189 закладів дошкільної освіти та 194 заклади освіти. Всі випадки технологічних порушень було усунуто протягом доби та відновлено теплопостачання об’єктів.

1. Джерела теплової енергії.

Через зупинку котельні з метою заміни газового лічильника протягом 4 годин без опалення залишились споживачі соціальної сфери (5 житлових будинків у м. Вінниця). Причина – вичерпання ресурсу, вплив сторонніх осіб та організацій.

2. Магістральні теплові мережі.

Внаслідок корозійного пошкодження трубопроводів на магістральних теплових мережах, майже 2 доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери (96 житлових будинків, 12 закладів охорони здоров’я, 3 заклади дошкільної освіти та 12 закладів освіти (два випадки у м. Одеса). Причина – незадовільне технічне обслуговування та порушення щільності.

3. Розподільчі теплові мережі.

Через корозійне пошкодження трубопроводів на розподільчих теплових мережах з причини незадовільного технічного обслуговування та порушення щільності протягом доби без опалення залишились споживачі соціальної сфери (1 760 житлових будинків, 19 закладів охорони здоров’я, 82 заклади дошкільної освіти та 47 закладів освіти (282 випадки в адміністративних районах м. Києва).

4. Припинення електропостачання на джерела теплової енергії.

Внаслідок пошкодження електричних мереж протягом доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери (221 житловий будинок, 5 закладів охорони здоров’я, 8 закладів дошкільної освіти та 5 закладів освіти (12 випадків у м. Торецьк Донецької області). Причина – вплив сторонніх осіб та організацій.

5. Припинення електропостачання на центральні теплові пункти.

Через пошкодження електричних мереж (причина – вплив сторонніх осіб і організацій) протягом доби без опалення залишились споживачі соціальної сфери (210 житлових будинків, 2 заклади охорони здоров’я, 7 закладів дошкільної освіти та 5 закладів освіти (21 випадок у м. Львів).

6. Припинення газопостачання на джерела теплової енергії, у тому числі через виконання робіт на газопроводі, ГРП тощо.

Через проведення планових та аварійних ремонтних робіт на газопроводі персоналом АТ «Львівгаз», протягом доби без опалення перебували 43 житлові будинки, 1 заклад охорони здоров’я, 2 заклади дошкільної освіти та 4 заклади освіти (6 випадків у м. Львів). Причина – вплив сторонніх осіб та організацій.

7. Припинення водопостачання на джерела теплової енергії.

Внаслідок проведення аварійних ремонтних робіт на водопроводі та насосній станції персоналом МКП «Львівводоканал» (причина – вплив сторонніх осіб і організацій), протягом доби без опалення залишились 111 житлових будинків, 2 заклади охорони здоров’я, 2 заклади дошкільної освіти та 5 закладів освіти (15 випадків у м. Львів).

Держенергонагляд фіксує всі порушення теплопостачання і в межах своїх повноважень вживає заходи задля недопущення у майбутньому таких ситуацій та з метою забезпечення безаварійного проходження наступного опалювального періоду.

Крім того, відомство забезпечувало видачу Актів щодо підтвердження факту відсутності газифікації природним газом багатоквартирних будинків та відсутності або нефункціонування у зазначених будинках систем централізованого теплопостачання відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 року №1263-р «Про внесення змін до плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2020/21 року та його проходження».

Так, станом на 04 січня 2021 року представниками Держенергонагляду видано 426 Актів на 3 779 багатоквартирних будинків.