Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПРОГРАМОЮ ЄС ТА УРЯДУ З ОБМІНУ ЛАМП ВІДТЕПЕР ЗМОЖУТЬ СКОРИСТАТИСЬ ШКОЛИ, САДКИ ТА ЛІКАРНІ

Найближчим часом стартує друга хвиля проекту, яка розшириться на нові сегменти споживання

Міністерство економіки України проаналізувало попит з боку населення по програмі обміну ламп розжарювання на світлодіодні і констатує, що безпосередня потреба домогосподарств вже майже задоволена. Тому найближчим часом стартує друга хвиля проекту, яка розшириться на нові сегменти споживання. Це так само потреби населення, але тепер в закладах освіти та охорони здоров'я. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія СВИРИДЕНКО.

«Дякую усім українцям, які долучились до програми по обміну ламп, яка спрямована на зниження споживання електроенергії. Від початку старту програми 4 млн українців обміняли 20 млн лампочок. Але наша ціль замінити близько 50 млн ламп розжарювання, щоб зменшити навантаження на енергетичну систему країни», – розповіла Юлія Свириденко.

У зв’язку з цим Міністерство економіки України проводить загальну комунікаційну кампанію з обласними військовими адміністраціями щодо можливості юридичних осіб, а саме керівників закладів охорони здоров’я та закладів освіти, для участі в Програмі. Громадяни як і раніше можуть обмінювати лампи за раніше затвердженою процедурою у тих відділеннях Укрпошти, які продовжують брати участь в програмі. 

«Я хотів би приєднатися до Першого віце-прем'єр-міністра Свириденко та подякувати всім українцям, які взяли та беруть участь у програмі обміну світлодіодних лампочок. Разом із невтомною працею українських захисників, які захищають цивільну інфраструктуру, енергетиків, та міжнародною підтримкою ці зусилля допомогли Україні пережити зиму. Росії не вдалося занурити Україну в холод і темряву, і їй не вдасться це зробити в майбутньому. Радий бачити, що програма поширює співпрацю на державнi установи, оскільки енергозбереження залишатиметься вкрай важливим», – заявив Голова Представництва ЄС в Україні Матті МААСІКАС.

В програмі можуть взяти участь не тільки дитячі садки, школи, профтехучилища чи ВУЗи, а й  спортивні і музичні школи, автошколи та будь-які інші заклади освіти. Також обміняти лампи зможуть будь-які поліклініки і лікарні, стоматологічні клініки, лабораторії та інші медичні заклади.

Кожна вищезгадана юридична особа отримала право обміняти: по 3 лампи на 10 кв. м. в аудиторіях, учительських, палатах, процедурних кімнатах; по 2 лампи на 10 кв. м. для місць загального користування.

Для обміну лампи необхідно буде попередньо відправити запит на потребу отримання LED ламп через портал Дія

Для цього потрібно: авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП юридичної особи; перевірити інформацію щодо підприємства; перейти у розділ – Послуги та вибрати Обмін лампочок та почати заповнення запиту на потребу; вказати площу в калькуляторі, щоб побачити ліміт і в рамках ліміту вибрати кількість і типи ламп; поставити відмітку про згоду здачі такої самої кількості ламп розжарювання; вказати місцезнаходження організації; перевірити та підтвердити дані, щодо сформованого запиту; підписати запит на потребу КЕПом юридичної особи.

Після подання заявки, протягом тижня представники Укрпошти зв’яжуться за вказаним номером телефона та нададуть подальші інструкції для отримання енергоощадних ламп. 

Отримувачі світлодіодних ламп будуть зобов'язані передати відповідну кількість ламп розжарювання до органів місцевого самоврядування з метою їх подальшої утилізації.

 

Довідково

Програма обміну лампочок підтримана Європейським Союзом у відповідь на заклик Президента Володимира Зеленського та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Програма, фінансована ЄС, є складовою підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту, як один з інструментів енергоефективності, який дозволить забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.

За матеріалами: https://www.kmu.gov.ua/news/prohramoiu-ies-ta-uriadu-z-obminu-lamp-vidteper-zmozhut-skorystatys-shkoly-sadky-ta-likarni