Веб-сторінки ліквідованих РДА

СУМЩИНА ІНВЕСТУЄ В АГРАРНИЙ СЕКТОР

Одним з індикаторів розвитку галузей економіки є обсяг залучених інвестицій

За період січня-листопада 2019 року при реалізації 50 інвестиційних проектів в агропромисловий комплекс Сумської області залучено понад 1,6 млрд грн інвестиційних коштів, або 117% до прогнозу. З цих коштів найбільше спрямовано в розвиток інфраструктури аграрного ринку, а саме понад 556 млн грн, а також на придбання сільськогосподарської техніки – майже 975 млн грн.

З метою розширення мережі об’єктів зернової інфраструктури, впровадження новітніх технологій приймання, доробки та зберігання зерна на Сумщині побудовано елеватори ТОВ «Кролевецький комбікормовий завод» Кролевецького району потужністю 120 тис. т, ТОВ «Кононівський елеватор» та ТОВ «Авіс Зернотрейд» Роменського району потужністю відповідно 91 та 39 тис. т. Проводиться будівництво елеватора в приватно-виробничому комерційному підприємстві «СТС» Конотопського району потужністю 100 тис. т.

У 2019 році проведено реконструкції та монтаж зерносушильних (зерноочисних) комплексів у ПСП «Ранок» Буринського району потужністю 480 т/добу, ТОВ «Україна» Великописарівського району (250 т/добу), ПСП АФ «Соснівська» (300 т/добу) та ТДВ «Конотопагропостач» (350 т/добу) Конотопського району та в інших підприємствах області.

До того ж у ФГ «Натон» Путивльського району завершена реконструкція приміщення для утримання 52 тис. голів птиці, у ФГ «Озон», АФ «Глазівська» та ТОВ «Контакт Плюс» Шосткинського району – реконструкція приміщень для утримання молодняку великої рогатої худоби по 200 голів в кожному. У ТДВ «Маяк» та ТОВ АФ «Лан-СК» Тростянецького району проведено реконструкцію молочно-товарних ферм потужністю відповідно 600 та 200 голів корів.

Своєю чергою у харчовій та переробній промисловості в ПП «Рось» (м. Охтирка) з початку 2019 року проведено реконструкцію цеху з виготовлення м’яких сирів потужністю 1 тонна за добу.

Розвиток інвестиційної діяльності, зростання обсягів залучення інвестицій сприяє підвищенню конкурентоспроможності продукції агропромислового комплексу, збільшенню надходженнь до місцевих бюджетів та розвитку сільських територій.