Веб-сторінки ліквідованих РДА

У РОМЕНСЬКІЙ РАЙОННІЙ ВІЙСЬКОВІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ ВІДБУЛАСЯ НАРАДА ЩОДО ОЦІНКИ РИЗИКІВ ЗАТОПЛЕННЯ ТЕРИТОРІЙ

30 січня під головуванням першого заступника голови Роменської районної державної адміністрації-начальника районної військової адміністрації Валентини НАЗАРЕНКО відбулася нарада щодо виконання плану заходів, спрямованих на досягнення цілей управління ризиками затоплення на окремих територіях у межах району басейну річки Дніпро на 2023-2030 роки

В ході наради розглянуто питання щодо потенційного негативного впливу затоплень в межах Роменського району, а саме 5 територіальних громад – Андріяшівської, Вільшанської, Липоводолинської, Недригайлівської та Роменської. 

У нараді взяли участь представники Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області, Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Роменського районного Управління ДСНС України у Сумській області та об'єднаних територіальних громад району.

«Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2022 р. № 895-р. затверджено План управління ризиками затоплення на окремих територіях у межах районів басейнів річок. Дія цього Плану поширюється на окремі території у межах Роменського району. Наразі нашим Першочерговим завданням є уточнення потенційних ділянок водних об'єктів для перегляду попередньої оцінки ризиків їх затоплення. За інформацією Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області, на території Роменського району  17 ділянок, які мають потенційно значні ризики затоплення», – наголосила перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації-начальника районної військової адміністрації Валентина Назаренко.

Начальник відділу ТЕБ та розробки режимів Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області Анна ЧАЙКА доповіла, що заходи визначенні Планом управління ризиками затоплення не повинні спричиняти погіршення стану поверхневих вод, завдавати шкоди поверхневим водам чи перешкоджати подальшому вдосконаленню, наприклад, реконструкції.

«План управління є одним з елементів інтегрованого управління річковим басейном, розроблений з урахуванням екосистемного підходу, обміну інформацією, можливістю досягнення сумісних екологічних цілей, які визначені в Директиві 2000/60/ЄС Європейського Парламенту і Ради від 23 жовтня 2000 року про встановлення рамок діяльності Співтовариства в галузі водної політики», - зазначила Анна Чайка.

Головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та цивільного захисту населення Роменської районної державної адміністрації Валерій КОВАЛЬОВ проінформував учасників наради щодо забезпечення готовності до оперативного реагування при загрозі та виникнення надзвичайної ситуації, можливих негативних наслідків, пов'язаних з пропуском льодоходу, паводку та повені. 

В завершення наради обговорено проблемні питання територіальних громад та надано відповідні протокольні доручення.