Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ДЕРЖАВНОЇ НАДЗВИЧАЙНОЇ ПРОТИЕПІЗООТИЧНОХ КОМІСІЇ ПРИ РОМЕНСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

04 грудня під головуванням першого заступника голови Роменської районної державної адміністрації–начальника районної військової адміністрації Валентини НАЗАРЕНКО, проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Роменській районній державній адміністрації

В засіданні комісії взяли участь: голова Роменської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок, районний мисливствознавець філії "Сумське лісове господарство" ДП "Ліси України", заступник директора та провідний мисливствознавець Роменського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Роменський агролісгосп".

Під час засідання комісії були розглянуті питання щодо виконання Плану протиепізоотичних заходів на 2023 рік в Роменському районі, заслухано доповідь щодо здійснення профілактичних заходів проти сказу на території району, а також обговорено та затверджено План протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2024 рік в Роменському районі.

За інформацією спеціалістів Роменського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області в Роменському районі план по діагностичних дослідженнях буде виконано на 90%. Причиною невиконання є відсутність діагностикумів по дослідженню бруцельозу у ВРХ, ДРХ та свиней, хламідіозу у ВРХ, відсутності пат матеріалу від лисиць, котів та собак на дослідження сказу, зменшення поголів’я ВРХ та відмова власників у приватному секторі досліджувати на лейкоз своїх тварин.

«По щепленню план буде виконано на 98%, причиною невиконання є не можливість проведення пероральної імунізації диких тварин в 2023 році» повідомив начальник Роменської районної державної лікарні ветеринарної медицини Сергій КОЛОША.

За результатами засідання комісії, з метою здійснення заходів, направлених на профілактику сказу та мінімізацію ризиків для здоров’я людини, рекомендовано територіальним громадам та користувачам мисливських угідь всіх форм власності, активізувати роботу щодо реагування на випадки появи диких тварин, зокрема лисиць в населених пунктах та не допускати утворення місць «проживання» їх у закинутих будівлях, присадибних ділянках тощо.

«Враховуючи безпекову складову, реалізація окремих протиепізоотичних заходів затверджених цим Планом, потребує більш детального вивчення та співпраці різних служб. Першочергово – визначення безпечних площ мисливських угідь для обрахування необхідного об’єму біологічних засобів і планування залучення технічного, людського ресурсу зацікавлених сторін, з метою проведення пероральної імунізації проти сказу диких м’ясоїдних тварин наземним розподілом принад з вакциною», – підсумовуючи додала Валентина НАЗАРЕНКО.