Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

18 січня заступником голови Роменської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Валентиною НАЗАРЕНКО проведено чергове засідання комісії, у якому взяли участь члени комісії та представники громад

На засіданні розглянуто наступні питання:

про затвердження плану заходів райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування Роменського району щодо підготовки та проходження льодоходу, весняної повені та дощових паводків у 2024 році;

про стан забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою у Роменському районі;

про організацію обміну інформацією про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій та хід ліквідації їх наслідків між черговими Роменського районного управляння ГУ ДСНС України у Сумській області та місцевими пожежними командами територіальних громад Роменського району.

Беручи до уваги інформацію Роменської метеостанції Сумського гідрометеорологічного центру щодо прогнозу погоди по району члени комісії затвердили План заходів райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування Роменського району щодо підготовки та проходження льодоходу, весняної повені та дощових паводків у 2024 році.

Начальник Роменського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Юрій ГЛАДКИХ доповів про результати комісійних перевірок об’єктів централізованого та децентралізованого водопостачання в 2023 році та стан виконання громадами пропозицій за результатами обстежень.

«Для лабораторних досліджень було відібрано 60 проб води з об’єктів водопостачання на території Роменського району, з яких 14 проб не відповідають нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками безпеки – завищений вміст заліза загального та загальна жорсткість», – повідомив Юрій ГЛАДКИХ.

Щодо узгодження дій з обміну інформації у разі виникнення надзвичайних ситуацій між черговими Роменського районного управляння ГУ ДСНС України у Сумській області та місцевими пожежними командами територіальних громад проінформував начальник 5-го пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Сергій РОГІЗ.

«Координація та контроль діяльності місцевих пожежних команд здійснюються територіальними громадами, що їх утворили та територіальними органами ДСНС. Тому дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку утворення та функціонування пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої пожежної охорони» від 07.04.2023 № 315 має бути на особистому контролі голів громад», – зазначила Валентина НАЗАРЕНКО.

В завершення засідання завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та цивільного захисту населення Роменської районної державної адміністрації Олександр ЛЕВИЦЬКИЙ доповів про підсумки роботи за 2023 рік та ознайомив з проєктом плану роботи районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на 2024 рік.

За результатами засідання, зокрема з урахуванням всіх пропозицій учасників комісії, затверджено план роботи районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на 2024 рік.