Веб-сторінки ліквідованих РДА

ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІДПИСАЛА УГОДУ З ЄВРОПЕЙСЬКИМ УПРАВЛІННЯМ З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ЗЛОВЖИВАННЯМ ТА ШАХРАЙСТВУ (OLAF)

Сьогодні, 27 березня 2023 року, під час візиту в Україну Генеральний директор OLAF, Вілле Італа та заступник Голови Державної аудиторської служби України, Юлія Солянік, підписали Адміністративну домовленість про співробітництво між Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) та Державною аудиторською службою України

Підписання Адміністративної домовленості встановлює рамки співробітництва між Держаудитслужбою та OLAF, відповідно до їх повноважень з метою захисту фінансових інтересів Європейського Союзу шляхом боротьби з шахрайством, корупцією та будь-якою іншою незаконною діяльністю, задля забезпечення оптимального використання наявних ресурсів.

Держаудитслужба в межах компетенції надаватиме OLAF всю необхідну допомогу щодо проведення розслідувань на території України.

Там, де Україна є бенефіціаром коштів Європейського Союзу, Держаудитслужба сприятиме доступу OLAF до відповідних документів чи іншої інформації, яка зберігається в органах влади України, щодо технічного та фінансового управління операціями, які частково або повністю фінансуються Європейським Союзом.

Держаудитслужба та OLAF також мають намір співпрацювати у сфері оцінки загроз та аналізу ризиків, а також у сфері навчання, задля забезпечення оптимального використання наявних ресурсів, допомога ЄС використовувалася у тісному співробітництві та координації з іншими країнами-донорами, організаціями-донорами та міжнародними фінансовими інституціями й відповідно до міжнародних принципів надання ефективної допомоги.

Держаудитслужба активно співпрацює з OLAF, надаючи все необхідне сприяння, задля попередження та боротьби із шахрайством, корупцією та іншою нелегальною діяльністю, шляхом взаємної адміністративної допомоги та спільної правової підтримки.

Держаудитслужба робить свій вклад у виконання Україною зобов’язань за Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, зокрема положень щодо взаємної допомоги згідно з принципами належного фінансового управління та співробітництва у сфері захисту фінансових інтересів ЄС.

Окрім того, Держаудитслужба як Національний контактний пункт з організації взаємодії з OLAF надає все необхідне сприяння розслідуванням OLAF.

Обмін інформацією, методологічна підтримка експертів та компетентних органів ЄС є особливо актуальною, оскільки значна зовнішня двостороння та багатостороння фінансова підтримка, що надається нашій країні має вирішальне значення для підтримки стабільності нашої держави.

 

За матеріалами Євроінтеграційного порталу: https://eu-ua.kmu.gov.ua/novyny/derzhavna-audytorska-sluzhba-ukrayiny-pidpysala-ugodu-z-yevropeyskym-upravlinnyam-z-pytan