Веб-сторінки ліквідованих РДА

1029 ОТГ, НОВІ ЦНАПИ І СПІВРОБІТНИЦТВО ГРОМАД: ОПУБЛІКУВАЛИ ДАНІ МОНІТОРИНГУ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Станом на 10 січня 2020 року в Україні діють 1029 об’єднаних територіальних громад, які в яких проживають 11,7 мільйонів людей. У 2019 році громади активно укладали договори про співробітництво і відкривали нові ЦНАПи. Такі дані  моніторингового звіту публікує Міністерство розвитку громад та територій

На початок 2020 року перспективними планами формування територій громад покрито 90,3% території країни. 

«223 ОТГ утворилися в 2019 році, тоді як у 2018 — лише 141. Тобто процес децентралізації продовжується, в нього повірили, і опір противників долається. Загалом вже створено 1029 ОТГ, у які об’єдналися 4698 громад. Знаємо, що багато з ОТГ слабкі — як правило, там, де приймалися політичні чи емоційні рішення. Будемо коригувати. Однак 6263 громад досі не об’єдналися, чим погіршують перспективи свого власного розвитку. У грудні минулого року відбулися вибори до новостворених ОТГ, ще 49 об’єднаних громад готові до призначення перших виборів і чекають на рішення ЦВК», — прокоментував дані моніторингу В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій.

Моніторинг децентралізації показує, що у 2019 році громади активно укладали договори про співробітництво – підписано 234 договори. Тож на початок 2020 вже діють 530 договорів про співробітництво між громадами. 

У 2019 році більшість з нових центрів надання адміністративних послуг відкривали саме в об’єднаних громадах – в ОТГ з'явився 31 новий ЦНАП.  Загалом в ОТГ діють 806 ЦНАПів.

Крім того, значно активізувався процес приєднання громад до ОТГ та міст обласного значення. Процедуру приєднання сусідніх громад пройшли вже понад 100 ОТГ. Загалом до них доєдналися майже 250 сусідніх сільських та селищних рад. За спрощеною процедурою понад 100 громад приєдналися до 44 міст обласного значення.

Лідери рейтингу областей з формування спроможних громад— Житомирська, Дніпропетровська, Чернігівська, Хмельницька та Запорізька області. Наразі в п’ятірку регіонів-аутсайдерів входять Київська, Львівська, Закарпатська, Вінницька та Кіровоградська області.

«Перелік областей, в яких є затверджені перспективні плани, поповнився нарешті Закарпатською областю. Однак ще майже 10% території залишається без проектних громад. Найбільш проблемними досі є Одеська, Київська області, також багато невирішених питань у Вінницькій, Черкаській та Львівській. ОДА зобов’язані розробити і подати перспективні плани формування територій громад для затвердження Урядом, — прокоментував В’ячеслав Негода.

Він нагадав також, що зараз Мінрегіон спільно з підкомітетом ВРУ проводять консультативні зустрічі з розгляду перспективних планів всіх областей, щоб привести їх у відповідність до законодавства.

Нагадаємо, що децентралізація влади та реформа місцевого самоврядування – невід'ємна складова зміцнення демократії в Україні та прискорення європейської інтеграції.

За матеріалами Євроінтеграційного порталу: https://eu-ua.org/novyny/1029-otg-novi-cnapy-i-spivrobitnyctvo-gromad-opublikuvaly-dani-monitoryngu-decentralizaciyi