Веб-сторінки ліквідованих РДА

СПРИЯННЯ ТА ПІДТРИМКА ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ - ОСНОВА ЕКОНОМІЧНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ

На цьому наголосила заступник голови Роменської районної державної адміністрації Валентина НАЗАРЕНКО під час онлайн-наради з питання щодо стану фінансової підтримки малого підприємництва за участю представників територіальних громад району

Рішенням Сумської обласної ради від 22.12.2021 затверджено Програму розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2022-2026 роки. Програмою передбачено надання фінансової підтримки бізнесу шляхом часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у всіх банківських установах, яка має дворівневий механізм (за рахунок обласного і місцевих бюджетів). Рішенням Сумської обласної ради від 22.12.2021 «Про обласний бюджет Сумської області на 2022 рік» виділено кошти в сумі 500 тисяч гривень на вищезазначену допомогу.

«Для отримання суб’єктами малого підприємництва територіальних громад часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими ними у банківських установах за рахунок коштів обласного бюджету, територіальним громадам необхідно: привести місцеві програми розвитку малого та середнього підприємництва у відповідність до Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2022-2026 роки, виділити кошти з місцевих бюджетів на фінансову підтримку бізнесу та забезпечити проведення конкурсних відборів проектів малого  підприємництва в області у 2022 році», - повідомила начальник відділу фінансів, економічного та агропромислового розвитку районної державної адміністрації Тамара СЄРІКОВА.

Станом на початок 2022 року п’ять громад району прийняли програми розвитку малого та середнього підприємництва, затвердили правила надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємства у державних банківських установах, та передбачили кошти з місцевих бюджетів для отримання суб’єктами малого підприємництва компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими в державних банківських установах: по 50 тис. гривень – у Коровинській та Липоводолинській громадах, по 30 тис. гривень – у Вільшанській та Андріяшівській громадах, 180,0 тис гривень у Роменській громаді.

За підсумками наради було прийнято відповідні рішення та надано доручення відділу фінансів, економічного та агропромислового розвитку щодо щомісячного моніторингу проведеної роботи громадами в даному напрямку.