Материалы

ПОПОВНЕНО КНИГУ ПОШАНИ РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ

Напередодні 8 березня представники Роменської районної державної адміністрації та районної ради привітали із наступаючим святом Сененко Валентину Михайлівну, жительку м. Ромни та Ладу Ганну Яківну, жительку с. Бобрик Роменського району

Вітаючи зі святом, перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації Татарноів В.М. зазначив, що спільним розпорядженням голови Роменської районної державної адміністрації та районної ради від 18.02.2015 № 44-ОД/3 Сененко Валентину Михайлівну та Ладу Ганну Яківну занесено до Книги Пошани Роменського району.

Сененко Валентина Михайлівна з 1955 року працювала в колгоспі «1 Травня» Роменського району головним зоотехніком. З 1960 року – більше 40 років старшим районним зоотехніком по бджільництву.

За ініціативою Валентини Михайлівни в районі постійно розширювалися посіви спеціальних високонектарних медоносів (фацелії, буркуну, гірчиці) в суміші з горохом та іншими сільськогосподарськими культурами, збільшувались розміри пасік у колгоспах до 200-300 бджолиних сімей і більше. Виключна увага Сененко Валентиною Михайлівною  приділялась племінній справі.

Очоливши бджільництво району, Валентина Михайлівна багато сил і вміння приклала для фінансового зміцнення товариства, збільшення його членів, організації постійно діючих курсів підвищення кваліфікації пасічників району. Крім громадського бджільництва Валентина Михайлівна велику увагу приділяла присадибному. Валентина Михайлівна організувала у районі товариство пасічників-аматорів і разом з ними проводила єдину роботу по ефективному використанні кормової бази, виробництву та реалізації всього необхідного для пасік, а також заготівлю меду і воску.

Указом Президії Верховної Ради України РСР від 23 грудня 1987 року, Сененко Валентині Михайлівні присвоєно почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України». Валентина Михайлівна неоднороразовий учасник виставки досягнень народного господарства, нагороджена срібними медалями виставки (постанова № 926 від 30.09.1987), а також медаллю «Ветеран праці» від 22 жовтня 1985 року.

10 жовтня 1973 року Сененко Валентина Михайлівна нагороджена знаком «Переможець соціалістичного змагання 1973 року» та Орденом Трудового Червоного Прапора.

Лада Ганна Яківна з 1957 року працювала колгоспницею в колгоспі ім.Шевченка с. Андріївка Роменського району, в 1959  році переведена бібліотекарем в сільську бібліотеку. З 1965 року продовжила свою трудову діяльність головним агрономом у колгоспі «Петровського» с. Попівщина Роменського району Сумської області.

З березня 1976 року працювала головним агрономом колгоспу «Комуніст», а з лютого 1992 року продовжувала діяльність у тому ж колгоспі, який був перейменований у «Бобрицький». В кінці 1992 року колгосп «Бобрицький» реорганізований в колективне сільськогосподарське підприємство «Бобрицьке», у якому продовжувала працювати на тій же посаді Ганна Яківна.

Під пильним керівництвом Ганни Яківни урожаї сягали показників до 45 центнерів з гектару зернових, а на окремих площах – 70 ц/га. Головною метою діяльності Ганни Яківни було досягнення  високого урожаю, низької його собівартості та високої рентабельності галузі рослинництва.

Лада Ганна Яківна також була обрана депутатом Сумської обласної ради двох скликань 1966-1971 та 1971-1976 років, депутатом Верховної Ради УРСР та секретарем комітету з аграрних питань 11 скликання від Роменського виборчого округа № 506 з 1985 по 1990 рік, неодноразово обиралася депутатом Бобрицької сільської ради.

У 1971 році Лада Ганна Яківна нагороджена Орденом «Знак Пошани».